Hendingar

« laurdag september 04, 2010 »
laur
Start: 04/09/2010 20:00

Døgnvillfestivalen skriver:

Det helt fantastiske Tromsø-bandet Bel Canto er klar for Døgnvill i orginalbesetning!

Vi er utrolig stolt og glad for å ha fått Bel Canto på plass til årets Døgnvillfestival. Det er også veldig spesielt at bandet vil opptre i orginalbesetning, noe som ikke har skjedd på over 20 år.

Bel Canto ble startet i 1985 av Nils Johansen, Anneli Drecker, og Geir Jenssen. Gruppen dro ut av landet for å få platekontrakt, og fikk napp hos belgiske Crammed Discs. De første utgivelsene kom ut med bandnavnet Bel Kanto i Norge for å unngå sammenblanding med koret Bel Canto.

Geir Jenssen forlot bandet forut for Shimmering, Warm & Bright, og er blant annet kjent for solo-prosjektene Bleep og Biosphere.

Start: 04/09/2010 20:00

Rammsund spiller Rammstein på nynorsk,- med massive pyroeffekter på scenen!
Som de selv sier: ”I ei tid når nynorsk, språket som austlendingar feilaktig omtalar som ”sidemålet”, kan bli degradert til valfag, fryktar mange at nynorsken kjem til å døy ut som skriftspråk. Frykt ikkje, Rammsund held nynorsken i live!””

Bill. kr. 250,- + bill.avg. 18 år leg.
Student: 200,- + bill.avg. Vis studentbevis i døra.

http://rockefeller.no/rf040910.html

Start: 04/09/2010 22:00

Det blir alternativ klubbkveld med industrial, new wave, rock, punk, new romantic, metal, synthpop, ebm, gothic, pop, ambient, neo-folk m.m.

DJs: steFAN(Shadowland)

Platebutikken Shadowland, som står bak dette konseptet, har siden åpningen i 1996 vært Oslos eneste spesialforretning for denne typen musikk.

Lørdag 4. september 2010
John Dee
Torggt. 16
Oslo

Fri entre
ID 18
Kl 2200-0300

Syndicate content