Obszön Geschöpf (F) spiller i Trondheim 19 April


THE HELLFIRE CLUB presenterer stolt OBSZÖN GESCHÖPF (F) med BLASFIST som support !!!

Det er med stor glede og fornøyelse at vi, your humble Hellfire Club, kan presentere den deilig gale franske terror-ebm massemorder-klovnen Remzi og hans prosjekt OBSZÖN GESCHÖPF. Remzi Kelleci startet Obszön Geschöpf i 1996/97 som et industrial/metal crossover projekt men etter mye motgang og problemer bestemte han seg for å legge metall-elementene på hylla for å fokusere på den elektroniske siden av musikken.

Utgav sin debut cd "Yell of Fright" i 2003 på det franske selskapet "Le chambre Froide" og fulgte året etter opp med cd nr 2; "Son of Evil" som ble utgitt av det amerikanske selskapet "BLC Productions". Etter "Son of evil" begynte OG å bli bedre og bedre kjent i dark electro og ebm kretser - og Remzi fikk flere re-mixer jobs for mere kjente bands som Grendel, HIV+, Alien Produkt og Synaptic Defect. Bla. har OG levert ett mix til Grendels "Soilbleed" ep.
Høsten 2005 kom så "Tomb of the Dead" som av mange betraktes som OGs beste album til dags dato. "Tomb of the Dead" er betraktelig mere voldelig og danse-orientert enn de to første albums. "Tomb of the Dead" har blitt spilt ofte på Hellfire Club og mange av våre gjester vil lett kunne igjenkjenne OGs karakteristiske lyd.

Nå til April kommer OG så med sin fjerde cd - den fantastiske "Erection Body Mutilated" som i følge oss i Hellfire er hans beste skive noensinne !! Vi har vært så heldige å få høre skiva igjennom. Metal elementene er tilbake; men ikke som man kansje skulle vente : tunge death metal riffs suggerer hypnotisk i den ultra-voldelige psykotiske EBM atmosfæren - gitarene og bassene er ikke brukt på den tradisjonelle måte som et melodisk instrument men til å lage tunge og benharde riffs som perfekt utfyller de ultra tunge massive mørke synth linjer og beats. Synth elementene og metal elementene er på denne måte totalt likestilte og resultatet blir en ny hybrid imellom death metal og old-school ebm som vi ikke har hørt maken til før !! Dette er meget innovativt og meget, meget spennende !!!

Liker du death metal eller old-school ebm og industrial så vil du elske Obszön Geschöpf. Er du fan av KMFDM, Ministry, Godflesh, Morbid Angel, Combichrist, Rammstein, Psyclon Nine, Grendel, Nitzer Ebb eller old shool ebm bør du IKKE gå glipp av denne konserten !! Obszön Geschöpf stiller med 5 personer på scenen - med bass, gitar, el-trommer, synth og vokal.
Les og Lytt til mere om og med Obszön Geschöpf på:
www.myspace.com/obszongeschopf

Som support har vi vært så heldige å kunne få presentere Trondheims baserte BLASFISTs første konsert noensinne !! Blasfist spiller lekker erotisk terror-industrial og er Andreas fra Tyranium´s nye prosjekt. Blasfist er dermed også siste skudd på stammen i Out Of Records´ familietre. Alle anbefales å sjekke ut Blasfist på:
www.myspace.com/blasfist

Før, imellom og etter konsertene vil The Hellfire Clubs Resident DJ-Clown Crew underholde med fiffig mørk musikk og ablegøyer. Denne gang har de fått med seg Dark City´s egen DJ Illsynth som Special Guest !! Dette blir hardt, mørkt og vakkert !!

Stedet denne gang er "Bakgården" på gamle Monte Christo - en fantastisk god scene og et utrolig flott lokale med mange rum i to etasjer og egen røyke-terrasse. Stedet har skiftet eiere fra den gang Brando eksisterte. Nå er det samme folka som eier Hellbunny og som eide Rock City i Frimurerlogen som styrer Bakgården i Monte-bygget !
NB! Selv om det heter Bakgården så er det altså innendørs

@ BAKGÅRDEN (Monte bygget);
Prinsensgate 38-42, TRH
Dørene åpner 2200 - 0300
Blood Money: 90,-

Flere links:
www.myspace.com/thehellfireclubgothindustrial
darkcity.goth.no
_________________

<em>HYPeRKiNeTiC</em> sitt bilete

Er hos kjærringa

Hadde jeg ikke vært i Oslo da, så hadde je seff kømmi! ;)
Tror det kommer til å bli jævla bra! ;D


<em>Happiest</em> sitt bilete

Åh fy fan,

det blir sikkert jævlig gøy! Mannen er jo gaaaal... Og klovn er alltid kjempeskummelt.

--- Whether you'd be glad, sad or bad, you gotta know that there's fun to be had ---

http://www.elektrostat.com


<em>greger</em> sitt bilete

Får vel nesten ta turen

Får vel nesten ta turen ditt ja :-)

--
If I am a danger to myself, imagine what I can do to you!


<em>Electro</em> sitt bilete

Ich bin da, Liebling!

Klar! Klasse! Tolle! Geil! Sehr Schön! Wunderbar! Aber prima!!!!! :-D


<em>Nikko</em> sitt bilete

Flybillett booket!

...overnattingsplass fikset, studiomoro ordnet for fredag kveld/natt, kaffedate og (forhåpentligvis) vors lørdag fikset før lørdagskveldens store høydepunkt!

Æ GLÆR MÆ!!! :-D
---
OMFGWTFLOL


<em>Kopfschuss</em> sitt bilete

Kun kort tid nå! Bands til

Kun kort tid nå!
Bands til Helldorado blir offentliggjort også:)
-----------------------
Go my robots!


<em>greger</em> sitt bilete

Fy faen!

Så jævlig dyr øl!!
Har ikke mye lyst til å bruke penger og tid på det stedet igjen i hvert fall. Ikke når man skal prøve å rane meg for alle pengene mine, bare fordi jeg har lyst på litt øl.

Fint lokale dog. Men, nei, fy.
--
If I am a danger to myself, imagine what I can do to you!


<em>ElectricBarbarella</em> sitt bilete

Tror vi må få gjort noe

Tror vi må få gjort noe med ølprisen deres ja:S Veldig usaklige priser!!

Men fy faen, for en bra konsert!!<3


<em>Illsynth</em> sitt bilete

word

word


<em>monoton</em> sitt bilete

Hvor dyr var den ølen

Hvor dyr var den ølen egentlig?


<em>greger</em> sitt bilete

Den var dyr

Så dyr som 49,- for kranøl, i et glass, på 0,33liter.
I tillegg smakte den ikke godt. Og det skal ganske mye til før jeg synes en øl ikke smaker godt, når jeg allerede har drukket opptil flere stk FØR jeg gikk ut.

--
If I am a danger to myself, imagine what I can do to you!


<em>monoton</em> sitt bilete

Kvælm pris og kvælm øl.

Kvælm pris og kvælm øl.


<em>jonis</em> sitt bilete

hvis det er Trondheim er det

hvis det er Trondheim er det vel dahls? den drakk jeg på seigmen og den var ikke mye god :(


<em>Ian</em> sitt bilete

Vakke dahls..

De var utsolgt for dahls på krana si. Var no anna crap

---
"The nine most terrifying words in the English language are, 'I'm from the government and I'm here to help.' "


<em>Kopfschuss</em> sitt bilete

Jeg syntes ringnes smakte

Jeg syntes ringnes smakte dårlig første gangene og, er sikkert bare en vanesak. Anbefaler ellers alle til å snike med seg på innerlomma neste gang!:) Ihvertfall hvis det ikke gjøres noe med prisene. 74 kr for 1/2 l er for mye, men slår dog ikke ølla på the cure: 82,50 for 1/2 l!
-----------------------
Go my robots!


Ølprisene på Helldorado blir satt ned !!

Har fått bekrefta fra Bakgården Gullbar at ølprisene settes ned med minimum 10 kr pr glass - dvs de lover å min. sette prisen på 0.3 ned fra 49 til 39.... håper å kunne presse dem enda litt ned.... da vi hadde Obszon G på Bakgården var stedet helt nystarta og de unnskyldte seg med at det var mye rot i starten men at de lover å fikse på det til Helldorado :)

Og var det tomt for Dahls på OG så blir det nok fyldt opp igjen til Helldorado - pluss at den nok blir kald og god - får vi håpe da... det er i hvertfall et megapluss at prisen settes ned...


Visningsval for kommentarar

Velje korleis du vil at kommentarar skal visast, og klikk 'Lagre innstillinger' for å aktivere endringane.